INTERIØR

Tre måter å dekke på til konfirmasjon

Har du en kommende konfirmant i hus? Her får du inspirasjon til hvordan pynte og dekke bordet.

Bildet av et bord pyntet til fest med blomster.
Publisert: 29.04.26

Endelig skal familien samles for å feire ungdommen! Valg av servietter, pynt, fat og blomster har mye å si for selskapet.

Tre tips til måter å dekke konfirmasjonsbordet på

Hvordan du velger å dekke bordet til selskapet har mye å si for estetikken og stemningen. Ved å involvere hovedperson tidlig kan dette resultere i et personlig og fint preg. Et godt tips er å planlegge, handle inn og pynte sammen for å gjøre forberedelsene litt ekstra hyggelig. 

Her finner du inspirasjon til tre måter å dekke et personlig og lekkert bord på. 

Klassisk og elegant

Bildet av et bord pyntet til fest med hvite blomster.

Hvitt og grønt er et trygt valg dersom den kommende konfirmaten ikke har noen spesifikke ønsker. Da kan dere gå for rene linjer og naturmaterialer. Et klassisk servise gir et tidløst uttrykk og kan gjerne kombineres med tekstilservietter i lin for et mer eksklusivt uttrykk. Tips til enkel og stilren pynt er å sette blomster som brudeslør, eucalyptus og grennellikk i små glass nedover bordet.

Bildet av et bord pyntet til fest med blomster.

Hos Mester Grønn får du 3 for 2 på alle stilkblomster. Blomstene kan settes i små glassvaser, dette skaper et lekkert uttrykk.

Tips til borddekking. glass, kopp, lys, duk, servietter

Glass fra Jernia, kr 109,-
Lysestake fra Kid, kr 179,90,-
Bordkort fra Lyreco, kr 119,- for 25 stk.
Kopp fra Jernia, kr 269,-
Duk fra Kid, kr 449,90,-
Serveringsfat fra Jernia, kr 219,-
Linserviett fra Kid, kr 149.90,-
Kakefat fra Anouska, kr 769,-

Mykt og feminint

Bildet av et bord pyntet til fest med blomster.

For et mykt og feministisk uttrykk kan du gå for en fargepalett i rosa, fersken og beige toner. Her kan du gjerne la tekstilene spille hovedrollen. Et godt valg kan for eksempel være servietter med scallop-kant. Kombiner med levende lys i duse toner for å skape en lun og hyggelig atmosfære. Ved å bruke blomster i samme fargetoner som lysene vil dette skape en harmonisk rød tråd og binder det hele sammen.

Tips! Gjør gavebordet ekstra hyggelig ved å pynte opp med en bukett i samme farger som blomstene på bordet. Det gir en fin helhet i rommet og skaper en rød tråd gjennom hele selskapet.

Ting til borddekking. servitetter, serveringsfat, partyeffekter, vannmugge, vase

Serviett med scallop-kant i lin og bomull fra Lexington, kr 149,-
Blomst fra Kid, kr 179.90,-
Etasjefat fra Jernia, kr 1199,-
Kubbelys fra Clas Ohlson, fra kr 34.90,-
Glassmugge fra Anouska, kr 1298,-
Vase fra Mester Grønn, kr 120,-
Telysholder fra Anouska, kr 299,-
Papirserviett fra Kid, kr 59.90,-
Kakepynt fra Lyreco, kr 29,-

Moderne og maskulint

Bildet av et bord pyntet til fest med blomster.

Passer det best med et nedtonet og moderne uttrykk? Da er et godt tips å holde seg til en nøytral palett med innslag av blått, grått og naturtoner. Velg et enkelt, stilrent servise og kombiner med strukturerte servietter i nøytral og delikat farge.

Resten av pynten kan gjerne holdes minimalistisk, med rene linjer og få elementer. Glassvaser og enkle lysestaker gir et moderne preg, mens blomster fra Mester Grønn i hvitt og grønt eller blått tilfører liv uten å ta over uttrykket.

Bordpynt og servise, lys, bestikk

Telysholder fra Bottega, kr 399,-
Bordkort fra Elite Foto, fra kr 144,- for 12 stk.
Tøyserviett fra Lexington, kr 149,-
Service 16 deler fra Lyreco, kr 399,-
Tallerken fra Kid, kr 199.90,-
Bestikk 24 deler fra Clas Ohlson, kr 349.90,-
Vase fra Mester Grønn, kr 60,-
Kronelys fra Clas Ohlson, kr 69,90,- for 8 stk.

Personlig preg på selskapet

Uansett hvilken stil konfirmanten ønsker å gå for, er det de små detaljene som gjør bordet personlig. Med bordkort fra Elite Foto kan du bruke egne bilder av konfirmanten for å skape en unik og minneverdig borddekking. Hva med å finne frem gamle babybilder av konfirmanten, eller et fint bilde av gjesten som kommer til å ha på bordkortet?
Hos Lyreco finner du også et bredt utvalg av bordkort, servietter og dekor som enkelt kan tilpasses temaet du har valgt. Dette er enkle grep som gir et personlig og minneverdig selskap.

personlig preg på festen med ballonger, bilder og partyeffekter

Bordkort fra Elite Foto, fra kr 144,- for 12 stk.
Kopp fra Elite Foto, fra kr 199,-
Ballongbue i ulike fargekombinasjoner fra Lyreco, kr 399,-
Meny fra Elite Foto, fra kr 12,-
Engangskamera fra Elite Foto, kr 339,-
Fotorekvisita fra Lyreco, kr 83,-
Meny fra Elite Foto, fra kr 12,-
Bordkort fra Elite Foto, fra kr 144,- for 12 stk.