PÅSKE

Alt du trenger til en vellykket påskelunsj

Påskelunsj gjort enkelt. Litt godt på bordet, noen du liker rundt deg – mer skal egentlig ikke til.

Publisert: 18.03.26

Påskelunsj handler om det samme enten du er på hytta eller hjemme: noe som frister, er lett å dele og gjør at man blir sittende litt lenger.

Dette vil du ha på påskebordet

Glem avanserte oppskrifter. En god påskelunsj bygger på det enkle – bare satt sammen på en måte som ser skikkelig fristende ut.

Tenk: noe salt, noe søtt, noe friskt og noe sprøtt – da har du allerede kommet langt!

En lekker bukett gjør seg godt på påskebordet. Bukett fra Mester Grønn,vase fra Backe i Grensen.
En fristende påskelunsj er perfekt for både hjemmepåske og påskefjellet.

Gjør det lett å forsyne seg på påskelunsjen

Det beste med påskelunsj er at den er uformell. Alt kan deles, plukkes og settes sammen slik man vil. Jo enklere det er å forsyne seg, jo mer avslappet blir stemningen.

Et påskeinspirert charcuterie-fat med smakfulle godbiter fra Kajsas, Gutta på Haugen og Meny.

Et påskebord som dette gjør det enkelt å samle mye godt på ett sted. Her er brettet fylt med blant annet parmaskinke, camembert og St. Marcellin fra Gutta på Haugen, kombinert med sprø surdeigskjeks og søte smaker som fiken- og aprikossyltetøy. Rundt finner du også fristelser fra Kajsas – som saftig focaccia, scampi, Västerbottenpai, bakte småpoteter og hjemmelaget aioli – servert sammen med et glass ferskpresset appelsinjuice. Frukt og litt påskegodt fra Meny gir det lille ekstra og gjør det hele både fargerikt og klart for en lang, hyggelig lunsj.

Produkter til påskebordet: